У 2004 році в Україні стартувала Всесвітня добродійна програма Intel "Навчання для майбутнього", направлена на навчання викладачів шкіл методам застосування комп'ютерних технологій у навчальному процесі. Після двох місяців адаптації програми до реалій і потреб української освіти організатори провели прес-конференцію, на якій поділилися результатами своєї роботи і ознайомили журналістів із планами щодо подальшого впровадження програми в Україні.    Можливо, саме з цим і пов'язане те, що заявки на участь у конкурсі надійшли тільки з 20 регіонів України. Деякі регіони, зокрема Київська, Харківська і Хмельницька області, АР Крим, м. Севастополь та інші, не виявили бажання скористатися підтримкою Intel у підвищенні кваліфікації місцевих учителів і навіть не подали своїх заявок на участь у конкурсі.
   За результатами конкурсу, який проводили Міністерство освіти і науки України і корпорація Intel у рамках цієї програми, право на створення регіональних центрів перепідготовки шкільних учителів отримали 10 регіонів (Вінниця, Полтава, Львів, Тернопіль, Запоріжжя, Миколаїв, Рівне, Херсон, Дніпропетровськ, Черкаси), а також міста Луганськ, Одеса і Київ.  
  Наприкінці лютого 16 учителів-тренерів із 8 областей уже пройшли перший тренінг у рамках реалізації програми, а до кінця травня загалом буде підготовлено 100 викладачів-тренерів з усіх областей і міст, які перемогли в конкурсі і де цієї весни відкриється 13 центрів навчання.
   Програма Intel "Навчання для майбутнього" побудована на методиці "Навчи вчителя". Пройшовши навчання, учителі, які викладають дітям у школах, отримають статус учителів-наставників і самі зможуть навчати колег у своїх школах і регіонах. Завдяки розвиненій мережі центрів програми взяти участь у ній зможуть також і вчителі з віддалених районів.
   
Очікується, що в кожній з областей перепідготовку пройдуть не менше однієї тисячі вчителів-предметників із міст і сіл регіону. Таким чином, до кінця 2004 р. навички використання інформаційних технологій у навчальному процесі набудуть 10 тисяч викладачів шкіл України.
   За словами організаторів, програма побудована на перевіреній моделі навчання педагогів тому, як, коли і де впроваджувати технологічні інструментальні засоби в поточні плани уроків і узгоджувати їх з відповідними програмами і стандартами.
  Семінари, які проводяться самими вчителями в рамках програми Intel "Навчання для майбутнього", присвячені, зокрема, таким питанням, як використання Інтернету, дизайн Web-сайтів і мультимедійне програмне забезпечення для проведення тематичних інтерактивних уроків.
   Хотілося б також зазначити, що щорічні вкладення корпорації Intel у підтримку науки і освіти становлять понад 100 млн. доларів. У країнах СНД академічна програма Intel діє з квітня 1997 року і відтоді корпорація витратила більше ніж 4 млн. доларів на підтримку наукових і освітніх програм у країнах СНД.

На фото: заняття у класах Центру під час апробації посібника, призначеного для
регіональних курсів підвищення кваліфікації вчителів-предметників середніх шкіл.


Більш детальну інформацію про програму можна отримати за адресою:  www.intel.ru/education
Інформацію про проект взято на сайті:  http://www.hm.ukrtelecom.ua