ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

I. Який порядок проведення перевірки ЮО та її не знятих з обліку відокремлених підрозділів, якщо розпочато процедуру реорганізації (крім перетворення), припинення, порушено провадження у справі про визнання банкрутом або подано заяву про зняття з обліку платника податків?

Відповідь:

Відповідно до пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ), документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється, якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.

Порядок зняття з обліку платників податків в органах ДПС визначено р. XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 N 1588 (далі - Порядок). Згідно з п. 11.2 р. XI Порядку у зв'язку з припиненням платника податків органи ДПС розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):

заяви за ф. N 8-ОПП від платника податків;

відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи;

відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу;

судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.

У разі отримання зазначених документів, органом ДПС приймається рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.

Документальна позапланова перевірка призначається та розпочинається у такі строки:

протягом 10 робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу;

протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу ДПС першим, в інших випадках.

У разі прийняття рішення про припинення юридичної особи призначається та одночасно проводиться документальна позапланова перевірка юридичної особи та її не знятих з обліку відокремлених підрозділів (пп. 11.3.1 п. 11 р. XI Порядку) (продовження див. II).

 

Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служби

Відповіді на питання щодо оподаткування
можна отримати за багатоканальним телефоном
0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)
у робочі дні з 8 до 20 години
та електронною поштою idd@sta.gov.ua (цілодобово)

 

Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua

____________

Матеріали Єдиної бази податкових знань представлені у системах ЛІГА:ЗАКОН
за погодженням з Державною податковою службою України і не можуть
бути використані в будь-яких інших електронних базах або друкованих виданнях.

 
© «ЛІГА:ЗАКОН», 1991 - 2012